Kelis dešimtmečius tarnausiantys baldai – pigi ar brangi investicija?

Statant namą, perkant automobilį, renkantis buitinę ar kitokią techniką įprasta galvoti apie šių daiktų tarnavimo laiką, tad paprastai tokiems pirkiniams savo santaupų negailime. Tačiau yra ir daugiau daiktų, kurie galėtų tarnauti ne vieną dešimtmetį, – pavyzdžiui, baldai. Apie baldų kainos ir ilgaamžiškumo santykį kalbame su itališkų baldų ir aksesuarų gamintojo „Tomasella“ salonų Vilniuje ir Klaipėdoje vadove, dizainere Irma Jolanta Kerpe.

Anot I. J. Kerpės, savo darbe ji nuolat susiduria su nepelnytai susidariusia nuomone, kad itališki baldai įkandami ne visiems.

IMG_0385
italiski baldai Vilniuje

„Pradėkime nuo to, kad „Tomasella“ gamina stilingus, išskirtinės kokybės, funkcionalius ir ilgaamžius baldus iš ekologiškų medžiagų, o visa jų produkcija atitinka aukščiausius Europos reikalavimus. Akivaizdu, kad tokie baldai nebus pigiausi rinkoje. Tačiau, manau, svarbus ir kitas klausimas – kas yra brangu ir kas pigu. Jei lyginsime itališkus baldus su lietuviškais arba tarptautinių masinės baldų gamybos gigantų gaminiais, žinoma, jie yra brangesni. Tai lyg lyginti dizainerio kurtą drabužį ir greitosios mados produktus“, – sakė 70 metų Italijoje lyderiaujančios baldų gamybos įmonės oficiali atstovė Lietuvoje.

Pašnekovę stebina kai kurių mūsų tautiečių požiūris į prioritetus savo aplinkoje.

„Pastebėjau, kad žmonės savo namo statybai renkasi geras, brangias medžiagas, nes nori, kad jis būtų ilgaamžis, buitinę techniką irgi perka kokybišką, automobiliui taip pat negaili. Bet kai kalba pradeda suktis apie interjerą, dažnai dizainerius vedasi į masinių baldų gamybos atstovų parduotuves, o tai negarantuos nei stiliaus, nei kokybės. Tačiau manau, jog kada nors subręs ir požiūris, kad baldai taip pat gali tarnauti dešimtmečiais“, – samprotavo I. J. Kerpė.

Anot pašnekovės, kompanija „Tomasella“ skiria ypatingą dėmesį gamybos technologijų naujovėms ir nuolat ieško, kaip optimizuoti baldų gamybą, išlaikant produkcijos kokybę ir savikainą. Kitaip tariant, pasirinkęs šiuos gaminius vartotojas gaus geriausią vertę už prieinamą kainą. Tai įrodo ir faktas, kad itališkus baldus renkasi įvairaus amžiaus ir socialinių grupių atstovai.

„24 metų prekybos Lietuvoje patirtis rodo, kad mūsų baldus perka tiek jaunos šeimos, tiek septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį skaičiuojantys senjorai. Žinoma, šių amžiaus grupių skonis skiriasi. Daug keliaujantis, šiuolaikinėmis tendencijomis, mada besidomintis jaunimas dažniausiai renkasi pramoninio, vadinamojo loftinio, stiliaus baldus arba apskritai mažiau baldų, minimalistinę būsto stilistiką. O vyresnioji karta linksta prie modernios klasikos, jaukumo, sentimentalumo. Tačiau visus mūsų klientus sieja noras patikimai investuoti į ilgaamžius, garantuotos kokybės, vertingus daiktus“, – pasakojo dizainerė.

Vis dėlto, pasak I. J. Kerpės, pirmasis ir svarbiausias patarimas planuojant būsto interjerą yra gerai žinoti, kokio stiliaus iš tiesų savo namuose norime.

„Reikėtų baldų stilių rinktis ne atėjus į saloną, o pasidarius „namų darbus“: pasidomėti, kokios tendencijos vyrauja, pagalvoti, kokio stiliaus aš norėčiau, kokie daiktai turėtų mane supti, kad man ir mano šeimos nariams būtų patogu, kad jaustumės gerai ir harmoningai. O jei savo vizijos neturite, vertėtų pasikliauti interjero dizaineriu arba interjero salono specialistu. Jei renkatės šį variantą, patarčiau nenutraukti bendradarbiavimo vidury proceso – pasikliaukite profesionalais, ir rezultatas tikrai nudžiugins“, – pridūrė pašnekovė.

italiski baldai vilniuje
dizainerio patarimas

Straipsnis iš žurnalo “Žmonės” priedo “Ką veikia pinigai”.